Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nowości oprogramowania RapidAuthor 14.0 firmy Cortona3D
Należy zwrócić uwagę, że istnieją dwie różne wersje oprogramowania - RapidAuthor (standalone) i RapidAuthor for Teamcenter (dawniej RapidAuthor S) różniące się między sobą.
Warto zaznaczyć więc większą funkcjonalność RapidAuthor’a dostarczanego przez softPROGRESS w wersji standalone pod kątem przejmowania danych z wielu różnych programów CAD, co ma zwłaszcza znaczenie dla współpracy z różnymi kontrahentami używającymi różnych systemów CAD.
W wersji 14. RapidAuthora obiekt statyczny może zostać automatycznie zastąpiony aktywnym obiektem parametrycznym HoseSpline, który można łatwo animować. Wiele parametrów można teraz bardzo szybko kopiować z jednego obiektu do innych obiektów. Ulepszono działanie aktywnych obiektów parametrycznych podczas ich animowania lub usuwania elementów, z którymi były połączone.
We wszystkich komponentach specyfikacji wykorzystywanych w dokumentach, użytkownik może łatwo znaleźć pozycje, do których odwołuje się dokument, a także referencje do wybranego obiektu.
Udoskonalono integrację z Teamcenter Active Workspace: nowy Teamcenterowy klient RapidAuthora zapewnia wygodną współpracę między RapidAuthorem i Teamcenterem. Użytkownik może teraz pod Teamcenter edytować i publikować dokumenty w zgodzie ze standardem S1000D.
Znacznie poprawiono generowanie obrazów 2D. Obrazy rastrowe można tworzyć z przezroczystym tłem lub z aktualnym tłem okna 3D. Oryginalne rozmiary obrazów rastrowych i wektorowych są zachowywane podczas ich aktualizacji.
Funkcjonalność ta została zaimplementowana w celu uzyskania maksymalnego uproszczenia edycji widoków 2D. Każdy obiekt w widoku 2D jest podświetlany po najechaniu na niego myszką, co przyspiesza proces zaznaczania. Zastosowanie specyficznego kodowania kolorami pomaga użytkownikowi za pomocą tych cech rozróżniać typy obiektów 2D, np.: grube i cienkie linie. W edycji widoków 2D pomaga także możliwość ukrywania lub blokowania tych obiektów, które nie podlegają edycji lub wręcz w niej przeszkadzają.
Dużym ułatwieniem w tej wersji RapidAuthora, a konkretnie w module RapidCatalog, jest wprowadzenie możliwości automatycznego łączenia importowanych obiektów 3D z wierszami istniejącej tabeli DPL podczas tworzenia katalogów części.
Począwszy od 14. wersji RapidAuthora opcja publikacji „use browser plugins” nie będzie już dostępna. Użytkownik będzie mógł natomiast tworzyć publikacje wyłącznie bez wtyczek. Rekomendacje firmy Cortona3D dotyczące przejścia na publikacje "plugin-free" są dostępne w sekcji "knowledg base" na stronie internetowej producenta.
Osoby zainteresowane tematyką interaktywnych publikacji technicznych zapraszamy na bezpłatne webinarium "Nowości w RapidAuthor 14.0".
Główne zmiany w wersji 14. RapidAuthora:
Nowości i usprawnienia wprowadzone w RapidAuthorze 14.0:
…pod kątem obiektów parametrycznych z galerii obiektów:
…pod kątem interfejsu:
…pod kątem tworzenia instrukcji:
…pod kątem tworzenia instrukcji operacyjnych / kart pracy:
…pod kątem generowania obrazków 2D:
…pod kątem edycji obrazków CGM 2D:
…pod kątem innych, ogólnych nowości:
…pod kątem importu danych:
Usprawnienia RapidAuthor Connector for Teamcenter:
…pod kątem integracji z Teamcenter Active Workspace:
…pod kątem integracji z Teamcenter Service Planner:
Nowości i usprawnienia RapidDevelopera:
…pod kątem modułu RapidConfiguration:
…pod kątem modułu RapidSpecyfication:
Szczegóły opisane powyżej można zobazyć na poniższych filmach:
Co nowego w RapidAuthor wersja 11.1
Należy zwrócić uwagę, że istnieją dwie różne wersje oprogramowania - RapidAuthor i RapidAuthor for Teamcenter (dawniej RapidAuthor S) różniące się między sobą.
Wersja 11.1 poszerza funkcjonalność RapidAuthor’a, wprowadzoną już w poprzedniej wersji, pod kątem efektywnego zarządzania treścią w standardzie S1000D, w obrębie jednej aplikacji. Podczas kompilowania kursów szkoleniowych można tworzyć odniesienia do ilustracji, fragmentów dokumentów i innych modułów danych oraz łatwo aktualizować wszystkie powiązane publikacje, gdy pojawią się zmiany CIR, projektowe lub w innych danych. Udoskonalona specyfikacja „S1000D 4.1 SCPM” umożliwia umieszczenie w kursie edukacyjnym wielu modułów danych związanych z oceną i odniesień do pakietów SCORM utworzonych w RapidLearning. Dzięki rozszerzonej funkcjonalności RapidPublisher, użytkownicy mogą wygenerować kurs edukacyjny zgodny ze standardem SCORM, który zawiera różne typy publikacji działające bez plugin’ów, jak: katalogi, instrukcje, materiały szkoleniowe, inne pakiety SCORM, czy dokumenty tekstowe.
11.1 zapewnia możliwość tworzenia publikacji, które są spakowane w jednym pliku HTML i mogą być przeglądane we wszystkich głównych przeglądarkach bez stosowania plugin’ów wymaganych zwykle dla tych przeglądarek. Jest to przydatne przy przeglądaniu publikacji w trybie offline, ponieważ nie muszą być wtedy pobierane z serwera. W tej wersji do ogólnej specyfikacji IPC katalogów części dodana została funkcjonalność listy zakupowej / koszyka na zakupy. Funkcjonalność zamawiania części i znaczniki wersji wyrobu zmniejszają wysiłek zespołu tworzącego dokumentację podczas pracy nad tego typu interaktywnymi katalogami części zamiennych 2D / 3D.
Nowa wersja pakietu oprogramowania oferuje szeroki zakres nowych funkcji edycji obrazów 2D w formacie CGM w Cortona2D Editor Pro i zapewnia znaczące ulepszenia w generowaniu obrazów 2D. Punkt odniesienia, który jest używany do generowania obrazu 2D, jest zachowywany do późniejszej aktualizacji obrazu w przypadku gdy model 3D ulegnie zmianie. Generowana grafika 2D odzwierciedla teraz elementy przycięte przez płaszczyzny tnące. W tej wersji oprogramowania można także dla uzyskania lepszej jakości generowanych obrazów 2D importować krawędzie powierzchni bezpośrednio z oprogramowania CAD.
Osoby zainteresowane tematyką interaktywnych publikacji technicznych zapraszamy na webinarium "Nowości w RapidAuthor 11.1".
Aktualizacje i usprawnienia wprowadzone do RapidAuthor'a
Zgodność ze standardem S1000D 4.x – nowa funkcjonalność przygotowania dokumentacji
Nowe opcje publikacji
Proces przygotowania publikacji
Usprawnienia generowania widoków 2D
Edycja widoków 2D CGM
Import danych
Inne zmiany
Usprawnienia RapidDeveloper'a
Usprawnienia Cortona3D Viewer (dla Windows)
Co nowego w RapidAuthor wersja 8.1
Należy zwrócić uwagę, że istnieją dwie różne wersje oprogramowania - RapidAuthor i RapidAuthor S różniące się między sobą.
RapidAuthor 8.1 wprowadza również wielowątkowy mechanizm importu danych CAD efektem czego osiągnięto znaczne przyspieszenie procesu importu. Nowa funkcjonalność edytora CGM obejmuje edycję stylu kreskowania i wybór obiektu, za pomocą dowolnej zamkniętej linii. Inne nowe funkcje w RapidAuthor 8.1 obejmują:
Klucze licencyjne aktywujące oprogramowanie są takie same jak dla poprzedniej wersji 8.0. Uaktualnione wersje Cortona2D Viewer oraz instalator dla wszystkich viewer’ów są przygotowane do pobrania na stronie z przeglądarkami. Szczegółowy opis nowych funkcji znajduje się poniżej.
Aktualizacje wprowadzone do niezależnej wersji RapidAuthor i RapidAuthor S
Usprawnienia procesu przygotowania dokumentów (Authoring)
Usprawnienia w Cortona2D Editor Pro
Import danych JT*
* Użytkownicy RapidAuthor będą musieli używać oddzielnego plug-in’u importu JT (Rapid JT Component) żeby skorzystać z tej funkcjonalności.
Wielowątkowy import danych CAD
Inne zmiany
Aktualizacje wprowadzone wyłącznie do niezależnej wersji RapidAuthor
Poprawiony import danych CAD
Aktualizacje w RapidDeveloper i w RapidDeveloper S
Aktualizacje w Cortona2D Viewer
Dziękujemy za rejestrację i chęć wzięcia udziału w webinarium. Mamy nadzieję, że webinarium spełni Państwa oczekiwania dostarczając informacji, których Państwo szukacie.
Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na naszych stronach www.
Jeśli chcą Państwo skontaktować się z nami przed webinarium to prosimy o telefon na nr 22 250 26 50 lub wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.