Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Analiza technologiczności wyrobów z tworzyw jest podstawowym krokiem, który musi być wykonany przed rozpoczęciem projektowania narzędzia oraz ustalaniem parametrów procesu przetwórstwa. Firmy starają się maksymalnie ograniczyć element ryzyka związany z przygotowaniem produkcji ze względu na wysokie koszty ewentualnych pomyłek. Dlatego ogólną tendencją staje się ocena technologiczności konstrukcji wyrobów, budowy narzędzi, jak i parametrów procesu na bazie wyników analiz przeprowadzanych za pomocą wirtualnej symulacji komputerowej procesów przetwórstwa tworzyw.
Aspekt oceny ryzyka związanego z przygotowaniem produkcji chętniej opiera się na wirtualnych symulacjach niż na nieprzewidywalnych, nawet najlepszych cechach człowieka takich jak intuicja zawodowa, doświadczenie czy kwalifikacje. Oczywiście nie znaczy to, że człowiek staje się niepotrzebnym elementem w procesie. Wiedza o procesach reologicznych zachodzących podczas produkcji wyrobów z tworzyw staje się wiedzą ekspercką , pozwalającą na dokładniejsze określenie parametrów wejściowych do symulacji, w celu uzyskania wiarygodnych rezultatów oraz jednocześnie pozwala na wyciągnięcie odpowiednich wniosków po przeanalizowaniu otrzymanych wyników symulacji.
Korzyści biznesowe Rozwiązania do symualcji procesów PTS przeznaczone są dla wszystkich osób związanych z branżą przetwórstwa tworzyw, bez względu na to czy są to konstruktorzy produktów, wytwórcy narzędzi, czy producenci wyrobów. Oprogramowanie zapewnia wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym rozwiązaniem dla każdego. Korzyści jakich można oczekiwać po wdrożeniu rozwiązania do wirtualnej symulacji procesów PTS to m.in.:
Obszar zastosowania Obszarem zastosowania rozwiązań do symulacji procesów PTS jest cały proces przygotowania produkcji wyrobów z tworzyw. Cechą wspólną wszsytkich oferowanych przez nas rozwiązań do symulacji procesów przetwórstwa tworzyw, takich jak:
jest to, że w każdym z tych procesów przetwórstwa tworzyw symulacje mogą dotyczyć tych samych faz przygotowania produkcji:
Skupiając uwagę na biznesowym aspekcie zastosowania rozwiązań do symulacji procesów PTS można wymienić kilka obszarów, w których odnajduje się zwrot nakładów poniesionych na zakup oprogramowania tego typu, np.: