Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  • Start
  • Kontakt
  • f
  • in
  • YT
  • Ograniczenie kosztów produkcji...?

    Możemy pisać dużo ale najlepiej przekonać się osobiście jakie korzyści dają symulacje procesów przetwórstwa tworzyw w Twoich kokretnych sytuacjach biznesowych.

  • SimpoeMold
    SimpoeMold

    Oprogramowanie Simpoe-Mold przeznaczone jest do wirtualnej symulacji procesu wtrysku tworzyw. Przeznaczone jest dla konstruktorów produktów, wytwórców form, czy producentów wyprasek, zapewniając wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym dla każdego.

  • RapidAuthor

    RapidAuthor umożliwia wykorzystanie danych CAD 3D do przygotowania „lekkich”, interaktywnych wizualizacji i animacji 3D w celu uzyskania efektywnych publikacji technicznych wspierających różne obszary biznesowe przedsiębiorstw produkcyjnych...

     

  • Operator

    Operator MES zawiera wszystkie niezbędne funkcje do realizacji codziennego zarządzania obowiązkami personelu i pracą maszyn na wydziałach produkcyjnych z dyskretnym procesem produkcyjnym...

system APS

Po co mi APS?
Każde przedsiębiorstwo stara się dążyć do zwiększania zysków, m.in. poprzez zwiększanie wydajności i jakości usług szukając jednocześnie możliwości obniżania kosztów. Biorąc to pod uwagę, bardzo istotne staje się bezproblemowe zarządzanie czasem i zachowanie ustalonych terminów, zarządzanie wykorzystaniem zasobów lub po prostu zwiększenie wydajności operacyjnej przedsiębiorstw. Niezależnie od gałęzi przemysłu i skali działania wyzwania są zawsze podobne dla wszystkich przedsiębiorstw.
Wydajność przedsiębiorstwa jest mierzona za pomocą kluczowych wskaźników wydajności (KPI), które zwykle staramy się poprawiać. Dlatego o wiele bardziej zależy nam na optymalizacji kluczowych wskaźników wydajności niż na samym w sobie zbieraniu danych lub zarządzaniu procesami. Są to oczywiście pierwsze kroki, ale bez konkretnego narzędzia i praktycznej metodologii optymalizacji działalność operacyjna i wyniki przedsiębiorstwa nie ulegną poprawie.

ORITAMES V2 6 2 Screenshot Perspective GraphicalReports Generated 1EDF 2

Co to jest system APS?
System APS jest narzędziem do osiągnięcia poprawy tych kluczowych wskaźników wydajności. Jest to system, który tworzy realistyczne i zoptymalizowane plany operacyjne oraz harmonogramy zasobów przedsiębiorstwa, dzięki czemu optymalizacji ulegają wskaźniki KPI. W skrócie: APS mówi wszystkim, co mają robić i kiedy to robić w optymalny sposób.
APS nie jest symulatorem, czy systemem gromadzenia danych, ani zamiennikiem ERP. Jest to raczej narzędzie uzupełniające, które wykracza poza symulację, proponując lepsze scenariusze. Narzędzie, które wykorzystuje dane do wspierania podejmowania dobrych decyzji i stanowi doskonałe narzędzie wspomagające każdy system ERP, czyniąc go bardziej inteligentnym.
APS tak naprawdę zastępuje nieczytelne arkusze kalkulacyjne oraz uproszczone tablice planowania, które nie mogą reagować w sposób dynamiczny na zmieniającą się sytuację ...oraz przede wszsytkim porządkuje chaos wynikający ze źle zarządzanych planów i harmonogramów. APS jest więc rozwiązaniem gigantycznej łamigłówki, którego używa się gdy ręczne planowanie wykracza poza możliwości człowieka.

ORITAMES V2 6 2 Screenshot Graphical ProjectGantt

Dlaczego MangoGem i dlaczego ORITAMES?
MangoGem to firma koncentrująca się wyłącznie na APS. Misją firmy jest poprawa wydajności działania przedsiębiorstw. MangoGem to grupa pionierów zajmujących się systemami APS od 30. lat, z doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą na temat produkcji, badań operacyjnych i technologii informatycznych.
MangoGem opracował ORITAMES APS do optymalizacji planowania w celu wykroczenia poza najnowocześniejsze systemy APS i uczynienia go dostępnym i łatwym do wdrożenia dla organizacji dowolnej wielkości. Dla osiągnięcia tego celu oprogramowanie wykorzystuje unikalną kombinację matematycznych metod optymalizacji, heurystyki i innych zaawansowanych technologii informatycznych, takich jak sztuczna inteligencja.
ORITAMES APS można dostosować do różnych procesów biznesowych i zastosowań. Niektóre z nich to:

  • Planowanie i harmonogramowanie skończonych mocy produkcyjnych
  • Wysyłka w czasie rzeczywistym
  • Planowanie rozproszonych działań logistycznych
  • Harmonogramowanie
  • Planowanie w branży usługowej
  • Planowanie łańcucha dostaw
  • Optymalizacja technologii
  • Optymalizacja przebiegu
  • Długoterminowe planowanie zdolności, wolumenu i inwestycji

I wiele innych…

ORITAMES V2 6 2 Screenshot Graphical ResourceGantt Expanded

Machinecraft

 logoMchrft

 

Machinecraft jest rodzinną firmą z Indii produkującą od 1976 r. maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma ma ponad 2000 instalacji działających z powodzeniem w 35 krajach na całym świecie i koncentruje się na rozwoju swoich maszyn pod względem zwiększania ich zaawansowania technologicznego oraz na wzroście wydajności operacyjnej.

Single Station Thick Sheet with thcikmade

Machinecraft oferuje cztery podstawowe rodzaje maszyn - maszyny do głębokiego termoformowania grubych arkuszy tworzyw, maszyny do termoformowania arkuszy cienkich, maszyny do prototypowania i maszyny małe oraz linie do wytłaczania arkuszy tworzyw.

Thin Sheet 3 Station with thinmade

W ramach grupy poprzez firmę Indu Thermoformers możliwą jest realizacja zleceń produkcyjnych wyrobów termoformowanych, produkcja form do termoformowania oraz zaawanasowane konsultacje procesów produkcyjnych.

Na bazie umowy z Machinecraft softPROGRESS oferuje głównie maszyny do termoformowania z serii PF1 (Thick Sheet).

Single Station Thick Sheet Thermoforming Machine with Plug Assist low

Maszyny PF1 służą do produkcji wyrobów z grubych arkuszy tworzyw takich, jak ABS, PC, PE o grubości od 2 do 12 mm. Proces termoformowania arkuszy o takiej grubość jest zazwyczaj używany do niskoseryjnej produkcji wyrobów o dużych gabarytach, których produkcja metodą wtrysku byłaby nieopłacalna. Maszyny z serii PF1 zostały zaprojektowane do produkcji wyrobów o dużych gabarytach przy użyciu zaawansowanej technologii formowania ciśnieniowego. Przestrzeń formująca tych maszyn wynosi od 800x1000x skok 400 mm do 2500x3000x skok 800 mm.

screen01
Automatyzacja procesu produkcji oraz przyjazna dla operatora obsługa realizowana jest dzięki zastosowaniu w maszynach najlepszych na świecie komponentów takich znanych firm, jak np. Festo, Siemens, Telemecanique, Pepperl & Fuchs, Mitsubishi, Busch przy zachowaniu przystępnej ceny. Z punktu widzenia klientów takie podejście czyni maszyny PF1 bardzo interesującymi ponieważ zapewnia utrzymanie współczynnika price-to-performance na bardzo dobrym poziomie i dzięki temu bardzo konkurencyjne, wśród dostępnych na rynku, warunki zakupu.

 

Dla firm, które zamówią maszyny w tym roku softPROGRESS oferuje na specjalnych warunkach przeprowadzenie jednej symulacji warunków przetwórstwa procesu termoformowania. Drugim warunkiem jest dostarczenie definicji tworzywa do przeprowadzenia symulacji w oprogramowaniu FEA.


W dniu 19 kwietnia 2018 softPROGRESS razem z Machinecraft zapraszają na webinarium, które będzie miało na celu zaprezentowanie dorobku i oferty firmy Machinecraft. W webinarium weźmie udział także klient produkujący bardzo ciekawe wyroby za pomocą maszyn firmy Machinecraft.


Maszyny produkowane przez Machinecraft są przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu gdzie wykorzystuje się procesy termoformowania. Seria PF1 jest przeznaczona do produkcji takich przykładowych wyrobów, jak komponenty dla przemysłu samochodowego i kolejowego, palety i osłony transportowe, wielorakie zastosowania w przemyśle maszynowym, sanitariaty, okna/świetliki dachowe, części do lodówek, wanny, pokrycia dachowe, punkty obsługi klientów, części / obudowy maszyn rolniczych, itp.

pf1.03

Maszyny PF1 są bezpośrednią odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na innowacje w branży termoformowania wyrobów o dużym przekroju. Ten typ maszyn firmy Machinecraft idzie o krok dalej pod względem odpowiadania na konkretne wymagania klientów. Posiadając budowę modułową seria PF1 oferuje łatwą rozbudowę w ramach szeregu dodatkowych modułów, jak również możliwość dostosowania do indywidualnych, specyficznych potrzeb klientów. Dzięki wysoce intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsom oraz szerokiej gamie zaawansowanych funkcji sterujących procesem termoformowania realizowanym w tych maszynach za pomocą znakomitych komponentów znanych firm, maszyny z serii PF1 stanowią kulminację bogatej historii i są znakiem przyszłości Machinecraft.

Webinarium Jak tworzyć i wykorzystać możliwości interaktywnych publikacji technicznych?

19. listopada 2015 o godz. 10.00 softPROGRESS zaprasza na webinarium dotyczące usprawniania procesów przygotowania produkcji dzięki wykorzystaniu danych konstrukcyjnych 3D CAD w przygotowywaniu interaktywnych procedur za pomocą oprogramowania RapidAuthor firmy Cortona3D, które umożliwia stworzenie wszelkiej dokumentacji produktowej takiej, jak Interaktywne Katalogi, Instrukcje Obsługi, Materiały Szkoleniowe, Instrukcje Pracy/Karty Pracy, Instrukcje Montażu/Demontażu. RapidAuthor wykorzystuje zgromadzone dane 3D do przygotowania „lekkiej”, interaktywnej komunikacji zawierającej wizualizacje i animacje 3D. 

Jak tworzyć interaktywne katalogi, instrukcje serwisowe, karty technologiczne i materiały szkoleniowe?

Jest to kolejne z webinariów przygotowanych pod kątem wsparcia akcji promocyjnego testu rozwiązań software’owych oferowanych przez softPROGRESS, która została rozpoczęta we wrześniu.

RAwebinar01

Podczas webinarium postaramy się omówić:

  • import danych inżynierskich 3D razem z powiązanymi metadanymi (np. BOM z systemów PDM, czy ERP),
  • tworzenie widoków (rozstrzelonych) 3D i 2D podzespołów razem z tabelami BOM,
  • korzyści z wykorzystania katalogów on-line np. do realizacji zamówień na części zamienne.
  • ponowne wykorzystanie danych w RapidAuthor do tworzenia interaktywnych procedur,
  • tworzenie animacji, dodawanie opisów i innych informacji pomocniczych,
  • możliwość integracji z innymi systemami np. MES, ERP, etc.

Rozpoczęcie o godz. 10.0 w dniu 19. listopada 2015

Prowadzący: Wojciech Zdun (softPROGRESS).

Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w seminarium jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zarejestrować można się na stronie www klikając na linku "rejestracja" lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

rejestracja3

Po rejestracji otrzymacie Państwo potwierdzenie uczestnictwa z instrukcją logowania.

Komunikacja 3D jest kluczem do uzyskania efektywnej dokumentacji urządzeń wspierającej różne obszary biznesowe i zapewnia intuicyjny przepływ wiedzy łatwiej przyjmowany przez odbiorców. Ze względu na swoje możliwości publikacje tworzone za pomocą RapidAuthor mogą być wykorzystywane do wsparcia Klienta, w szeroko rozumianym nowoczesnym marketingu i sprzedaży on-line, jak również jako materiały wewnętrzne definiującej w zakładach procedury operacyjne dla produkcji lub w serwisie umożliwiając prowadzenie szkoleń produktowych. Korzyści wynikające z wykorzystania RapidAuthor to:

  • Redukcja kosztów zespołu przygotowującego publikacje techniczne nawet do 70%
  • Redukcja czasu przetwarzania rewizji z 4 tygodni do 1 tygodnia
  • Redukcja czasu przygotowania publikacji nawet do 80%
  • Lekki format do udostępniania przez internet
  • Integracja z istniejącymi procesami pracy

Każdy uczestnik webinarium dostanie kupon rabatowy uprawniający do odebrania po zakupie oprogramowania szkolenia lub pomocy on-line we wdrożeniu podczas realizacji pierwszego projektu w specjalnej cenie ale nie później niż przez 2 miesiące od zakupu. Kupon będzie ważny pod warunkiem zakupienia oferowanego przez nas oprogramowania w terminie do dnia 30.11.2015.

Zapraszamy!

Z tematami innych naszych webinariów można zapoznać się klikając tutaj.

 

Webinarium Usprawnianie procesu produkcyjnego wytłaczania tworzyw.

24. listopada 2015 w godz. 14.00 softPROGRESS zaprasza na webinarium na temat usprawniania procesów przygotowania produkcji za pomocą oprogramowania HyperXtrude do symulacji procesu wytłaczania tworzyw.

Jak zoptymalizować proces wytłaczania tworzyw?

Jest to kolejne z webinariów przygotowanych pod kątem wsparcia akcji promocyjnego testu rozwiązań software’owych oferowanych przez softPROGRESS, która została rozpoczęta we wrześniu.

HXwebinar01

Podczas webinarium postaramy się omówić:

  • przygotowanie symulacji pracy głowicy
  • wizualizację przepływu materiału przez kanały głowicy
  • identyfikację błędów konstrukcyjnych zanim staną się one kosztownym problemem
  • przykłady symulacji pracy głowic

Rozpoczęcie o godz. 14.00 w dniu 24. listopada 2015

Prowadzący: Wojciech Zdun (softPROGRESS).

Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w seminarium jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zarejestrować można się na stronie www klikając na linku "rejestracja" lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

rejestracja3

Po rejestracji otrzymacie Państwo potwierdzenie uczestnictwa z instrukcją logowania.

Obszarem zastosowania rozwiązań do symualcji procesów PTS jest cały proces przygotowania produkcji wyrobów z tworzyw. Cechą wspólną wszsytkich oferowanych przez nas rozwiązań do symualcji jest to, że w każdym z tych procesów przetwórstwa tworzyw symulacje mogą dotyczyć tych samych faz przygotowania produkcji:

  • Optymalizacji konstrukcji wyrobu
  • Optymalizacji konstrukcji narzędzia
  • Optymalizacja parametrów procesu

HyperXtrude to kompletny pakiet przeznaczony do wirtualnych symulacji złożonych modeli przepływu płynów i transferu ciepła występujących w procesach wytłaczania tworzyw, metali (aluminium, miedzi i ołowiu) i ceramiki. HyperXtrude dokładnie symuluje m.in. przepływ tworzyw i transfer ciepła, znacznie zmniejszając czas projektowania narzędzi przeznaczonych do wytłaczania oraz koszty ich testów przy wprowadzaniu do produkcji. Rozbudowana funkcjonalność oprogramowania jest bardzo pomocna na każdym poziomie jego wykorzystania, od wsparcia realizacji codziennych zadań inżynierów produkcji, po zaawansowane analizy naukowe.

111

Każdy uczestnik webinarium dostanie kupon rabatowy uprawniający do odebrania po zakupie oprogramowania szkolenia lub pomocy on-line we wdrożeniu podczas realizacji pierwszego projektu w specjalnej cenie ale nie później niż przez 2 miesiące od zakupu. Kupon będzie ważny pod warunkiem zakupienia oferowanego przez nas oprogramowania w terminie do dnia 30.11.2015.

 

Zapraszamy!

 

Z tematami innych naszych webinariów można zapoznać się klikając tutaj.


Webinarium Zarządzanie danymi produkcyjnymi w kontekście „Industry4.0”

W dniu 17. listopada 2015 o godz. 10.00 softPROGRESS zaprasza na kolejne webinarium dotyczące usprawniania procesów realizacji produkcji przy wykorzystaniu systemu Operator MES, Duńskiej firmy Operator Systems.Webinarium to dedykowane jest dla zakładów produkcyjnych wykorzystujących do produkcji swoich wyrobów procesy dyskretne.

Zarządzanie danymi  produkcyjnymi w Operator MES w kontekście „Industry4.0”.

Jest to kolejne z webinariów przygotowanych pod kątem wsparcia akcji promocyjnego testu rozwiązań software’owych oferowanych przez softPROGRESS, która została rozpoczęta we wrześniu.operator slide 4 7 2

Podczas webinarium postaramy się odpowiedzieć na pytanie "Po co mi pulpit kontrolny kiedy mam ERP?" przedstawiając następujące zagadnienia:

  • Zbieranie i integracja danych produkcyjnych.
  • Dostęp i analiza danych z produkcji poprzez mobilny pulpit kontrolny wykorzystujący zaawansowane rozwiązanie BI QlikView.

Rozpoczęcie o godz. 10.0 w dniu 17. listopada 2015

Prowadzący: Piotr Lesniak (Operator Systems), Wojciech Zdun (softPROGRESS).

Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w seminarium jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zarejestrować można się na stronie www klikając na linku "rejestracja" lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

rejestracja3

Po rejestracji otrzymacie Państwo potwierdzenie uczestnictwa z instrukcją logowania.

Pod pojęciem Manufacturing Execution Systems (MES), czyli Systemy Realizacji Produkcji, kryją się systemy, wykorzystujące oprogramowanie, urządzenia elektroniczne oraz automatykę przemysłową, pozwalające na efektywne gromadzenie w czasie rzeczywistym informacji ze stanowisk produkcyjnych. MES na bieżąco raportuje o stanie produkcji umożliwiając podejmowanie w czasie rzeczywistym właściwych decyzji biznesowych na podstawie analizy kluczowych wskaźników wydajności produkcji.

Zapraszamy!

Każdy uczestnik webinarium dostaje bon rabatowy uprawniający do otrzymania tzw. Maintenance na 2 lata w cenie 1 roku pod warunkiem kupienia oferowanego przez nas systemuw terminie do 31.12.2015.

 

Z tematami innych naszych webinariów można zapoznać się klikając tutaj.