Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

 • Start
 • Kontakt
 • f
 • in
 • YT
 • Ograniczenie kosztów produkcji...?

  Możemy pisać dużo ale najlepiej przekonać się osobiście jakie korzyści dają symulacje procesów przetwórstwa tworzyw w Twoich kokretnych sytuacjach biznesowych.

 • SimpoeMold
  SimpoeMold

  Oprogramowanie Simpoe-Mold przeznaczone jest do wirtualnej symulacji procesu wtrysku tworzyw. Przeznaczone jest dla konstruktorów produktów, wytwórców form, czy producentów wyprasek, zapewniając wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym dla każdego.

 • RapidAuthor

  RapidAuthor umożliwia wykorzystanie danych CAD 3D do przygotowania „lekkich”, interaktywnych wizualizacji i animacji 3D w celu uzyskania efektywnych publikacji technicznych wspierających różne obszary biznesowe przedsiębiorstw produkcyjnych...

   

 • Operator

  Operator MES zawiera wszystkie niezbędne funkcje do realizacji codziennego zarządzania obowiązkami personelu i pracą maszyn na wydziałach produkcyjnych z dyskretnym procesem produkcyjnym...

 logoMchrft

 

Machinecraft jest rodzinną firmą z Indii produkującą od 1976 r. maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma ma ponad 2000 instalacji działających z powodzeniem w 35 krajach na całym świecie i koncentruje się na rozwoju swoich maszyn pod względem zwiększania ich zaawansowania technologicznego oraz na wzroście wydajności operacyjnej.

Single Station Thick Sheet with thcikmade

Machinecraft oferuje cztery podstawowe rodzaje maszyn - maszyny do głębokiego termoformowania grubych arkuszy tworzyw, maszyny do termoformowania arkuszy cienkich, maszyny do prototypowania i maszyny małe oraz linie do wytłaczania arkuszy tworzyw.

Thin Sheet 3 Station with thinmade

W ramach grupy poprzez firmę Indu Thermoformers możliwą jest realizacja zleceń produkcyjnych wyrobów termoformowanych, produkcja form do termoformowania oraz zaawanasowane konsultacje procesów produkcyjnych.

Na bazie umowy z Machinecraft softPROGRESS oferuje głównie maszyny do termoformowania z serii PF1 (Thick Sheet).

Single Station Thick Sheet Thermoforming Machine with Plug Assist low

Maszyny PF1 służą do produkcji wyrobów z grubych arkuszy tworzyw takich, jak ABS, PC, PE o grubości od 2 do 12 mm. Proces termoformowania arkuszy o takiej grubość jest zazwyczaj używany do niskoseryjnej produkcji wyrobów o dużych gabarytach, których produkcja metodą wtrysku byłaby nieopłacalna. Maszyny z serii PF1 zostały zaprojektowane do produkcji wyrobów o dużych gabarytach przy użyciu zaawansowanej technologii formowania ciśnieniowego. Przestrzeń formująca tych maszyn wynosi od 800x1000x skok 400 mm do 2500x3000x skok 800 mm.

screen01
Automatyzacja procesu produkcji oraz przyjazna dla operatora obsługa realizowana jest dzięki zastosowaniu w maszynach najlepszych na świecie komponentów takich znanych firm, jak np. Festo, Siemens, Telemecanique, Pepperl & Fuchs, Mitsubishi, Busch przy zachowaniu przystępnej ceny. Z punktu widzenia klientów takie podejście czyni maszyny PF1 bardzo interesującymi ponieważ zapewnia utrzymanie współczynnika price-to-performance na bardzo dobrym poziomie i dzięki temu bardzo konkurencyjne, wśród dostępnych na rynku, warunki zakupu.

 

Dla firm, które zamówią maszyny w tym roku softPROGRESS oferuje na specjalnych warunkach przeprowadzenie jednej symulacji warunków przetwórstwa procesu termoformowania. Drugim warunkiem jest dostarczenie definicji tworzywa do przeprowadzenia symulacji w oprogramowaniu FEA.


W dniu 19 kwietnia 2018 softPROGRESS razem z Machinecraft zapraszają na webinarium, które będzie miało na celu zaprezentowanie dorobku i oferty firmy Machinecraft. W webinarium weźmie udział także klient produkujący bardzo ciekawe wyroby za pomocą maszyn firmy Machinecraft.


Maszyny produkowane przez Machinecraft są przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu gdzie wykorzystuje się procesy termoformowania. Seria PF1 jest przeznaczona do produkcji takich przykładowych wyrobów, jak komponenty dla przemysłu samochodowego i kolejowego, palety i osłony transportowe, wielorakie zastosowania w przemyśle maszynowym, sanitariaty, okna/świetliki dachowe, części do lodówek, wanny, pokrycia dachowe, punkty obsługi klientów, części / obudowy maszyn rolniczych, itp.

pf1.03

Maszyny PF1 są bezpośrednią odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na innowacje w branży termoformowania wyrobów o dużym przekroju. Ten typ maszyn firmy Machinecraft idzie o krok dalej pod względem odpowiadania na konkretne wymagania klientów. Posiadając budowę modułową seria PF1 oferuje łatwą rozbudowę w ramach szeregu dodatkowych modułów, jak również możliwość dostosowania do indywidualnych, specyficznych potrzeb klientów. Dzięki wysoce intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsom oraz szerokiej gamie zaawansowanych funkcji sterujących procesem termoformowania realizowanym w tych maszynach za pomocą znakomitych komponentów znanych firm, maszyny z serii PF1 stanowią kulminację bogatej historii i są znakiem przyszłości Machinecraft.