Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

 • Start
 • Kontakt
 • f
 • in
 • YT
 • Ograniczenie kosztów produkcji...?

  Możemy pisać dużo ale najlepiej przekonać się osobiście jakie korzyści dają symulacje procesów przetwórstwa tworzyw w Twoich kokretnych sytuacjach biznesowych.

 • SimpoeMold

  Oprogramowanie Simpoe-Mold przeznaczone jest do wirtualnej symulacji procesu wtrysku tworzyw. Przeznaczone jest dla konstruktorów produktów, wytwórców form, czy producentów wyprasek, zapewniając wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym dla każdego.

 • RapidAuthor

  RapidAuthor umożliwia wykorzystanie danych CAD 3D do przygotowania „lekkich”, interaktywnych wizualizacji i animacji 3D w celu uzyskania efektywnych publikacji technicznych wspierających różne obszary biznesowe przedsiębiorstw produkcyjnych...

   

 • Operator

  Operator MES zawiera wszystkie niezbędne funkcje do realizacji codziennego zarządzania obowiązkami personelu i pracą maszyn na wydziałach produkcyjnych z dyskretnym procesem produkcyjnym...

Przeskok na wyższy poziom tego, jak projektujemy wszystko...

W ostatnim wydaniu magazynu SIMULIA Community News można przeczytać wiele ciekawych artykułów dotyczących przewidywanego rozwoju oprogramowania do prowadzenia Realistycznych symulacji oraz systemów do zarządzania procesem rozwoju wyrobów. Większość artykułów dotyczy spraw poruszanych podczas konferencji “Science in the Age of Experience” w Bostonie w maju tego roku.


Kilka słów o strategii: Symulacje począwszy od nanoskali, do skali makro – ogromny przeskok na wyższy poziom tego, jak projektujemy wszystko.

SCN.Maj.2016Multidyscyplinarne konwergencje SIMULII i BIOVII na tegorocznej konferencji “Science in the Age of Experience” w Bostonie odzwierciedlają decyzje podjęte przez Dassault Systèmes, które podkreślają głębokie przemiany w sposobie w jaki postrzegamy relacje między symulacjami, projektowaniem i produkcją.
BIOVIA koncentruje się na modelowaniu i symulacji materiałów w kontekście biologicznym i chemicznym, przeważnie na poziomie molekularnym przy użyciu narzędzi do prowadzenia grupowych zadań odkrywczych jak i zarzadzania pracami laboratoryjnymi oraz produkcyjnymi. Silną stroną rozwiązań portfolio SIMULIA są wszechstronne możliwości modelowania materiałów, powadzenia symulacji i optymalizacji, z których wynikają jakość, niezawodność i wydajność działania szacowane dla skali od meso do makro.
Zdolność do tworzenia unikatowych materiałów zaprojektowanych na poziomie molekularnym w celu uzyskania określonych rezultatów w wyrobie końcowym, jest wynikiem połączenia ogromnych możliwości BIOVIA i SIMULIA w spójny proces rozwoju działający pod parasolem 3DEXPERIENCE.
Dlaczego potencjał takich silnych, uzupełniających się i współdziałających technologii nabiera teraz jeszcze większego sensu? To dlatego, że zauważono pewne tendencje mające miejsce poza środowiskiem tworzącym oprogramowanie, które zaczynają mieć ogromny wpływ na to jak wszyscy w tym środowisku myślimy o dalszym rozwoju oprogramowania.
W tym kontekście bardzo wymowne stają się słowa Pana Bruce'a Engelmann'a, Chief Technology Officer w SIMULIA: „Znaleźliśmy się w krytycznym momencie, gdzie coś doniosłego dzieje się poza sferą oprogramowania - w świecie produkcji, i to coś ma ogromny wpływ na sposób w jaki wszyscy będziemy chcieli traktować rozwój symulacji i sposobu projektowania."
Nieskromnie trzeba dodać, że takie podejście towarzyszy softPROGRESS od samego początku istnienia. Od początku zajmowania się oprogramowaniem Simpoe-Mold (z portfolio SIMULIA) twierdziliśmy, że to produkcja jest tyglem, w którym odbywa się ostateczna weryfikacja procesów przygotowania produkcji. Tak więc jako obszar strategicznie istotny dla wyników osiąganych przez przedsiębiorstwa powinien podlegać specjalnej ocenie i optymalizacji działań prowadzonych w tym obszarze. Cieszyć może zatem fakt, że Simpoe-Mold jako oprogramowanie dające duże możliwości optymalizacji parametrów produkcji trafiło pod skrzydła zespołu SIMULII.
Następnym elementem, który diametralnie zmienia podejście w myśleniu o projektowaniu i produkcji jest ADDITIVE MANUFACTURING. To „coś doniosłego” dotyczy właśnie m.in. osiągnięć produkcyjnych technologii additive manufacturing (AM), znanej także jako 3D printing. Lecz AM nie jest już wykorzystywane tylko do szybkiego prototypowania. Za pomocą AM można produkować już certyfikowane wyroby finalne.
Od AM nie oczekuje się, że zastąpi wszystkie konwencjonalne metody produkcji. Na pewno jednak w znakomity sposób uzupełni niektóre, w sposób, który pozwoli myśleć o optymalizacji łańcucha dostaw w zupełnie innym wymiarze. W przypadku AM optymalizacja produkcji jest jednak specyficznym efektem uwolnienia inżynierów konstruktorów z ograniczeń, którym dotychczas podlegali ze względu na konieczność patrzenia na rozwijane wyroby przez pryzmat technologiczności ich produkcji. AM w znakomity sposób zdejmuje te ograniczenia, a portfolio SIMULIA daje oprócz tego im do rąk narzędzia symulacyjne mogące w pełni wykorzystać kreatywność pozbawioną ograniczeń.

 

Kompletny artykuł można przeczytać w majowym wydaniu magazynu SIMULIA Community News, a poza częścią artykułu przytoczonego powyżej, w innych artykułach wmagazynu SIMULIA Community New można przeczytać o tym jak:

 • w Imperial College w Londynie zespół naukowców wykorzystuje metodę elementów skończonych do badania dynamiki molekularnej przy projektowaniu materiałów kompozytowych i opartych na grafenie,
 • optymalizować topologię geometrii dla Additive Manufacturing
 • Trek Bicycle wykorzystuje symulacje by przewidzieć osiągi swoich rowerów,
 • wykorzystać Druk3D w astronautyce,
 • PREMIERA Aerostructures wykorzystuje SLM do zarządzania procesami symulacji na platformie 3DEXPERIENCE i wiele innych.

 

Magazyn SIMULIA Community News można czytać w wersji on-line lub pobierając PDF po kliknięciu tutaj.