Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

 • Start
 • Kontakt
 • f
 • in
 • YT
 • Ograniczenie kosztów produkcji...?

  Możemy pisać dużo ale najlepiej przekonać się osobiście jakie korzyści dają symulacje procesów przetwórstwa tworzyw w Twoich kokretnych sytuacjach biznesowych.

 • SimpoeMold
  SimpoeMold

  Oprogramowanie Simpoe-Mold przeznaczone jest do wirtualnej symulacji procesu wtrysku tworzyw. Przeznaczone jest dla konstruktorów produktów, wytwórców form, czy producentów wyprasek, zapewniając wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym dla każdego.

 • RapidAuthor

  RapidAuthor umożliwia wykorzystanie danych CAD 3D do przygotowania „lekkich”, interaktywnych wizualizacji i animacji 3D w celu uzyskania efektywnych publikacji technicznych wspierających różne obszary biznesowe przedsiębiorstw produkcyjnych...

   

 • Operator

  Operator MES zawiera wszystkie niezbędne funkcje do realizacji codziennego zarządzania obowiązkami personelu i pracą maszyn na wydziałach produkcyjnych z dyskretnym procesem produkcyjnym...

Operator Systems: wdrożenie systemu MES w firmie Ardo.

Producent mrożonek warzywnych, przedsiębiorstwo Ardo wdrożyło system Operator MES z modułem OEE firmy Operator Systems pod kątem zarządzania realizacją produkcji. Celem wdrożenia było osiągnięcie zwiększenia wydajności produkcji bez zwiększania nakładów czasu i zasobów.

ardo02

Ardo to rodzinne przedsiębiorstwo, które rozpoczęło działalność w branży warzywniczej w latach 50. ubiegłego wieku od upraw i sprzedaży warzyw. Przedsiębiorstwo posiada teraz 14 zakładów produkcyjnych w 8. krajach europejskich i każdego roku zwiększa produkcję dostarczając swoje wyroby do 54 krajów. Dzięki rozwojowi Ardo aktualnie produkuje i sprzedaje mrożone warzywa w całej Europie, osiągając obrót na poziomie 600 mln euro.
Ardo co roku przetwarza do 15 000 ton zielonego groszku pakując go do ponad 25 milionów woreczków. Firma ciągle się rozwija, starając się zwiększać wydajność produkcji i jednocześnie podnosić jej jakość. Aro przykłada również ogromną wagę do tego żeby przerabiane przez nich warzywa uprawiane były bez szkody dla środowiska.

Aby spełnić te wszystkie wymagania w zakresie #MES i #OEE wdrożono w ARDO rozwiązanie firmy Operator Systems, obejmujące zarządzanie uprawami, ważeniem, jakością i wszystkie procesy zarządzania magazynem. Operator MES daje możliwość efektywnego monitorowania procesów od planowania i siewu do produkcji i wysyłki.

ardo01

Kliknięcie na obrazkach uruchamia film o Ardo udostępniony dzięki uprzejmości firmy Operator Systems

Więcej informacji można znaleźć w artykule na stronie producenta.