Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

 • Start
 • Kontakt
 • f
 • in
 • YT
 • Ograniczenie kosztów produkcji...?

  Możemy pisać dużo ale najlepiej przekonać się osobiście jakie korzyści dają symulacje procesów przetwórstwa tworzyw w Twoich kokretnych sytuacjach biznesowych.

 • SimpoeMold

  Oprogramowanie Simpoe-Mold przeznaczone jest do wirtualnej symulacji procesu wtrysku tworzyw. Przeznaczone jest dla konstruktorów produktów, wytwórców form, czy producentów wyprasek, zapewniając wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym dla każdego.

 • RapidAuthor

  RapidAuthor umożliwia wykorzystanie danych CAD 3D do przygotowania „lekkich”, interaktywnych wizualizacji i animacji 3D w celu uzyskania efektywnych publikacji technicznych wspierających różne obszary biznesowe przedsiębiorstw produkcyjnych...

   

 • Operator

  Operator MES zawiera wszystkie niezbędne funkcje do realizacji codziennego zarządzania obowiązkami personelu i pracą maszyn na wydziałach produkcyjnych z dyskretnym procesem produkcyjnym...

Simpoe-Mold to samodzielne narzędzie posiadające swój własny interfejs graficzny użytkownika, które przeznaczone jest do symulacji wtrysku polimerów. Oprogramowanie zostało opracowane przez firmę SIMPOE i przejęte w roku 2013 przez Dassault Systèmes S.A. Oprogramowanie Simpoe-Mold zostało dołączone do grupy produktów SIMULIA® obok takich rozwiązań jak np. Abaqus.

SIMULIA Logotype CMYK NewBlueSteel

SIMULIA wyznacza nowe standardy w zakresie symulacji realistycznych procesów w celu osiągnięcia korzyści biznesowych. Więcej informacji o portfolio SIMULIA można znaleźć klikając tutaj.

3DS 2014 SOLUTIONS LABEL SIM

softPROGRESS jest jedyną firmą autoryzowaną do oferowania w rejonie Europy centralnej oprogramownia Simpoe-Mold w wersji standalone.

Dzięki Simpoe-Mold, wszystkie osoby zaangażowane w proces rozwoju i produkcji metodą wtrysku części z tworzyw, mogą zoptymalizować zarówno projekt wyrobu z tworzywa, jak i oprzyrządowania koniecznego do jego wytworzenia przy ograniczeniu kosztów związanych np. z próbami na maszynach oraz zoptymalizować parametry procesu produkcji w celu zwiększenia jakości, wydajności, zmniejszenia zużycia materiałów, etc.

Simpoe-Mold symuluje pełny proces produkcji części z tworzyw sztucznych metodą wtryskową, od wypełniania gniazda formy przez analizę odkształceń do analizy chłodzenia. Użytkownicy Simpoe-Mold, bez względu na to czy są projektantami produktów, wytwórcami form lub producentami części mogą zidentyfikować już na wczesnym etapie projektowym potencjalne problemy dotyczące produkcji. W środowisku graficznym Simpoe-Mold mogą przestudiować alternatywne rozwiązania i bezpośrednio ocenić wpływ modyfikacji na efekt końcowy, bez względu na złożoność modelu przygotowanego do analizy.

Oprogramowanie Simpoe-Mold jest dostępne w następujących pakietach:

 • Simpoe-Mold ENG - jest pakietem przeznaczonym dla projektantów wyrobów, którzy chcą zidentyfikować potencjalne wady produktów we wczesnej fazie projektowania wypraski oraz dla inżynierów zajmujących się opracowaniem technologii produktów. Pakiet pomaga zidentyfikować linie łączenia, obszary niewypełnione tworzywem, przegrzania, optymalne położenie dysz, określić wymagane ciśnienie, a poza tymi korzyściami oferuje dodatkowo możliwości lokalizacji zapadnięć, optymalizację parametrów ciśnienia oraz czasu chłodzenia, definiowanie własnych właściwości tworzyw, optymalizację wtrysku wielopunktowego, etc. Podręczne okna ze wskazówkami pomogą użytkownikowi zdefiniować najpierw model symulacji, a następnie doradzą jak interpretować wyniki majce znaczenie dla projektowania wyrobu. Pakiet ENG pozwala również symulować bardziej zaawansowane procesy takie jak wtryskiwanie wielokrotne (overmolding), wtryskiwanie wielomateriałowe, wtryskiwanie z etykietowaniem oraz wtryskiwanie wspomagane gazem.
 • Simpoe-Mold TOOL - jest pakietem kierowanym do producentów form i inżynierów zajmujących się oprzyrządowaniem. Pakiet jest skonfigurowany tak, żeby pomóc producentom części w optymalizacji wykorzystania ich urządzeń produkcyjnych, a tym samym zminimalizować koszty produkcji wyprasek. W uzupełnieniu do funkcjonalności pakietu ENG, TOOL oferuje możliwość symulacji deformacji części, w dowolnym kierunku lub globalnie, ze względu na warunki w samym gnieździe formy lub też po usunięciu części z formy, jak i możliwość ilościowej oceny zapadnięć. Zapewnia także dokładną analizę i optymalizację efektywności układu chłodzenia formy. Pakiet TOOL umożliwia również inne zaawansowane funkcjonalności jak możliwość eksportu zdeformowanej geometrii w celu optymalizacji projektu formy, analizę układu chłodzenia, gdzie kanały chłodzące muszą być wykonane wzdłuż skomplikowanych kształtów powierzchni części zgodnie z tzw. analizą konformalną, etc.

Po przejęciu oprogramowania Simpoe-Mold firma Dassault zrezygnowała z oferowania wcześniej istniejących pakietów SimpoeXplorer i Simpoe-Mold MFG. Jeśli posiadacie Państwo licencje na te wycofane pakiety i chcecie zaktualizować swoje oprogramowanie do aktualnej wersji wtedy prosimy o bezpośredni kontakt w celu przygotowania oferty prezentującej możliwe drogi upgrad'u Waszych licencji.