Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

 • Start
 • Kontakt
 • f
 • in
 • YT
 • Ograniczenie kosztów produkcji...?

  Możemy pisać dużo ale najlepiej przekonać się osobiście jakie korzyści dają symulacje procesów przetwórstwa tworzyw w Twoich kokretnych sytuacjach biznesowych.

 • SimpoeMold
  SimpoeMold

  Oprogramowanie Simpoe-Mold przeznaczone jest do wirtualnej symulacji procesu wtrysku tworzyw. Przeznaczone jest dla konstruktorów produktów, wytwórców form, czy producentów wyprasek, zapewniając wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym dla każdego.

 • RapidAuthor

  RapidAuthor umożliwia wykorzystanie danych CAD 3D do przygotowania „lekkich”, interaktywnych wizualizacji i animacji 3D w celu uzyskania efektywnych publikacji technicznych wspierających różne obszary biznesowe przedsiębiorstw produkcyjnych...

   

 • Operator

  Operator MES zawiera wszystkie niezbędne funkcje do realizacji codziennego zarządzania obowiązkami personelu i pracą maszyn na wydziałach produkcyjnych z dyskretnym procesem produkcyjnym...

Cyfryzacja produkcji krok po kroku z Operator Systems cz.1

Wdrażanie rozwiązań Industry 4.0 wydaje się niemal koniecznym warunkiem utrzymania konkurencyjności w przyszłości. Nie musi to oznaczać jednak konieczności inwestowania ogromnych środków finansowych już na samym początku.

Manufacturing Digitalization 1024x682

Przykładowo, chcąc nauczyć się języka obcego nie izolujemy się od świata zamykając się w domu, próbując wkuwać cały słownik na pamięć. Przeciwnie, staramy się raczej o nauczyciela i z jego pomocą poznajemy stopniowo nowe słowa, nowe elementy gramatyki i to jak ich używać. W ten sposób od samego początku próbujemy używać wybranego języka w praktyczny sposób. Mieszkając natomiast w kraju, w którym mówi się tym językiem, w krótkim czasie można zacząć czerpać korzyści z takiej nauki. Można np. dogadać się w sklepie lub zapytać o drogę na stacji benzynowej. Po dłuższym czasie inwestycji w naukę korzyści wzrosną, pozwalając na zdobycie nowych przyjaciół, czy też pracy i zarabianie pieniędzy.

Dostarczenie sprawdzonych rozwiązań do digitalizacji każdego etapu procesu produkcyjnego.

Wdrażanie rozwiązań Industry 4.0 jest jak nauka nowego języka, gdyż przy wsparciu nauczyciela nawet małe kroki pozwalają na szybkie uzyskanie korzyści. I odwrotnie, bez początkowego wsparcia na rezultaty będzie trzeba czekać znacznie dłużej. Ryzykuje się też poniesienie dodatkowych strat, jeśli na początku popełni się błędy wynikające np. ze złej komunikacji.

Chcąc zapewnić swoim przedsiębiorstwom bezpieczną przyszłość, producenci szukają sposobów na wdrożenie różnych aspektów rozwiązań Industry 4.0, w swoich branżach.

Wydaje się, że sytuacja zaczyna nabierać znamion pozytywnego wyścigu napędzającego rozwój technologii cyfrowej, w którym zwycięzcy wygrywają wszystko. Tak czy inaczej przemysł i klienci bez wątpienia skorzystają na poszukiwaniach sposobów na zwiększanie wydajności, polepszenie jakości i szybkości wprowadzania innowacji. Poprzez wykorzystanie nowej gamy inteligentnych technologii produkcji, jak np. zaawansowanych sensorów, druku 3D, robotyki przemysłowej, analizy dużych zbiorów danych czy łączności bezprzewodowej pojawia się zapotrzebowanie na nowych ekspertów („nauczycieli”), którzy mogą udzielić wskazówek, kiedy i jak skorzystać z nowych możliwości.

Wobec tak licznych wyzwań producenci coraz częściej muszą korzystać ze specjalistycznej wiedzy na temat cyfryzacji produkcji. Te niezbędne umiejętności i wiedza oferowane są w formie usług przez firmy zewnętrzne, specjalizujące się w analizie procesów i identyfikacji obszarów, które można poddać digitalizacji. Firmy te są w stanie bardzo szybko zaimplementować we wskazanych obszarach narzędzia, które pozwolą na uzyskiwanie oszczędności już na wstępnym etapie wdrożenia, generując szybko określony zwrot inwestycji.

Małymi krokami do cyfryzacji całej firmy.

Łącząc zaawansowane systemy oraz sensory IoT z aktualnym wzrostem możliwości przetwarzania i analizowania danych, można w czasie rzeczywistym gromadzić prawdziwe dane o wykonywanych operacjach w zakresie całego procesu produkcji. Dlatego pierwszym krokiem, we wdrażaniu rozwiązań Industry 4.0, często jest wprowadzenie pomiarów wydajności poszczególnych operacji produkcyjnych przedsiębiorstwa bez ingerencji w sam proces – przy wykorzystaniu istniejących zasobów i infrastruktury. W oparciu o zebrane dane można zdefiniować obszary wymagające poprawy. Digitalizując dane i obliczając podstawowe wskaźniki (KPI - Key Performance Indicators), takie jak np. OEE robimy pierwszy krok w kierunku Industry 4.0.

W przeprowadzonej przez PwC w zeszłym roku ankiecie dotyczącej cyfrowych fabryk, respondenci w kolejnych pięciu latach deklarowali inwestycje w rozwój cyfrowej produkcji na poziomie średnio 6% ich rocznego przychodu, natomiast dwie trzecie z nich spodziewa się w ciągu najbliższych pięciu lat, wykorzystywać gromadzone dane do planowanych przeglądów, analizy, monitorowania i optymalizacji produkcji przy szacowanym 12-procentowym średnim wzroście wydajności w tym okresie.

Firma Operator Systems ma ogromne doświadczenie we wdrażaniu systemów klasy MES/MOM wynikające z obsługi ponad 130 instalacji wdrożonych na całym świecie, wliczając w to wdrożenia w największych firmach produkcyjnych, takich jak Continental, IKEA Industries (ponad 30 zakładów produkcyjnych), Amcor i OSTP.

What is Operator Systems

Doświadczenia dotyczą też integracji z wszystkimi głównymi rozwiązaniami ERP, takimi jak: SAP, Microsoft AX i NAV, Infor M3, etc. Oprócz tego Operator Systems specjalizuje się we wdrożeniach ukierunkowanych na szybkie uruchomienie najbardziej potrzebnych w cyfrowej fabryce narzędzi informatycznych pozwalających na wykorzystanie procedur zgodnych z Industry 4.0 takich jak np. analizy OEE.

oeefilm2 Zapraszamy do zapoznania się z filmem prezentującym jak Operator Production Optimizer ułatwia pełny wgląd w wydajność całego procesu produkcji.

Dla firm zainteresowanych sprawdzeniem możliwości Operator Production Optimizer oferujemy:

 • uruchomienie instalacji pilotażowej w celu pokazania jak łatwo można uzyskać oczekiwane informacje o stanie produkcji,
 • przeprowadzenie bezpłatnej analizy ROI w ramach instalacji pilotażowej, którą można wykorzystać do oceny inwestycji.

Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji o systemie Operator MES i instalacji pilotażowej zachęcamy do skorzystania z naszych formularzy, np. z prośby o przygotowanie oferty. Polecamy także obejrzenie prezentacji systemu wykorzystanej podczas jednego z naszych webinariów. Dla uzyskania dostępu wymagana jest rejestracja.

Podanie swoich danych kontaktowych (nazwa firmy, imię i nazwisko, numer telefonu, służbowy adres email) jest dobrowolne na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, jednak jest warunkiem uzyskania bezpłatnego dostępu do nagrania webinarium. Podanie swoich danych kontaktowych będziemy traktowali jako zgodę na otrzymywanie informacji poprzez email, telefon, sms, etc. oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez softPROGRESS bezpośrednio lub poprzez partnerów, z którymi softPROGRESS współpracuje, jak i zgodę na udostępnianie danych osobowych partnerom softPROGRESS w celu przedstawienia oczekiwanej informacji o produktach i/lub usługach lub też oferty na te produkty i/lub usługi. Podającemu dane przysługuje prawo dostępu do swoich danych, poprawiania ich treści i odwołania w/w zgód.