Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

 • Start
 • Kontakt
 • f
 • in
 • YT
 • Ograniczenie kosztów produkcji...?

  Możemy pisać dużo ale najlepiej przekonać się osobiście jakie korzyści dają symulacje procesów przetwórstwa tworzyw w Twoich kokretnych sytuacjach biznesowych.

 • SimpoeMold
  SimpoeMold

  Oprogramowanie Simpoe-Mold przeznaczone jest do wirtualnej symulacji procesu wtrysku tworzyw. Przeznaczone jest dla konstruktorów produktów, wytwórców form, czy producentów wyprasek, zapewniając wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym dla każdego.

 • RapidAuthor

  RapidAuthor umożliwia wykorzystanie danych CAD 3D do przygotowania „lekkich”, interaktywnych wizualizacji i animacji 3D w celu uzyskania efektywnych publikacji technicznych wspierających różne obszary biznesowe przedsiębiorstw produkcyjnych...

   

 • Operator

  Operator MES zawiera wszystkie niezbędne funkcje do realizacji codziennego zarządzania obowiązkami personelu i pracą maszyn na wydziałach produkcyjnych z dyskretnym procesem produkcyjnym...

Nowa wersja HyperXtrude® 2015

Altair HyperXtrude® 2015 umożliwia wykorzystanie symulacji wytłaczania na warsztacie
Nowy intuicyjny interface usprawnia konstrukcję i produkcję głowic

new.pic.v13W dniu 25 listopada 2014 firma Altair zaanonsowała udostępnienie HyperXtrude 2015, nowej wersji popularnego oprogramowania do symulacji procesu wytłaczania. Po raz pierwszy inżynierowie na warsztacie mogą zweryfikować poprawność konstrukcji głowic za pomocą technik CAE wykorzystując do tego bezpośrednio modele CAD. Ta zmiana oznacza ogromne usprawnienie organizacji pracy.

Firmy wykorzystujące w produkcji proces wytłaczania muszą obecnie tworzyć szeroki zestaw złożonych profili w krótszym czasie niż dotychczas. Jednocześnie stale naciska się na obniżenie kosztów produkcji. Dzięki HyperXtrude 2015, inżynierowie mogą analizować przepływ strugi tworzywa i wymianę ciepła wewnątrz głowicy podczas wytłaczania do sprawdzania konstrukcje głowic, zmniejszając koszt i czasochłonność prób.

Całkowicie nowy, intuicyjny interfejs odróżnia HyperXtrude 2015 od poprzednich wersji wiodącego solwera wykorzystującego procesy fizyczne do opisu procesu wytłaczania. HyperXtrude 2015 automatyzuje rutynowe etapy przygotowania modelu obliczeniowego bez konieczności wprowadzania manualnych uproszczeń w zakresie dokładności i jakości siatki, pozwalając jednocześnie projektantom głowic wykonać symulacje bez konieczności poświęcania ogromnej ilości czasu na naukę użycia oprogramowania. Symulację konfiguruje się bezpośrednio na modelu CAD, podczas gdy siatka mesh i inne szczegóły pozostają ukryte. W rezultacie, użytkownicy bez wcześniejszych doświadczeń i wiedzy na temat analizy elementów skończonych mogą z powodzeniem wykorzystywać HyperXtrude 2015 do sprawdzania poprawności i optymalizacji swoich projektów głowic. Na przykład, podczas gdy eksperci spędzają dwie do czterech godzin przygotowując siatkę mesh z wykorzystaniem poprzednich wersji oprogramowania, HyperXtrude 2015 pozwala na zakończenie przygotowania modelu do analizy w zaledwie 15 minut.

"HyperXtrude w wersji 2015 zrobił wielki krok naprzód, czyniąc CAE dostępnym dla inżyniera na warsztacie", powiedział Mahender Reddy, Dyrektor Rozwoju HyperXtrude w Altair. "Nasza nowej generacji metodologia pracy z oprogramowaniem jest znacznie łatwiejsza w użyciu pozwalając na konfigurację modelu do symulacji w środowisku podobnym do środowiska systemu CAD, co wprowadza ogromne ułatwienia w użyciu. To podejście wypełnia lukę między inżynierami, analitykami i specjalistami produkcji, czyniąc komunikację pomiędzy departamentami znacznie bardziej bezproblemową".

Wykorzystanie narzędzi CAE w branży wytłaczania tworzyw i wyciskania metali jest stosunkowo nowym trendem. Zwiększenie wykorzystania różnych wyciskanych kształtowników aluminiowych i wytłaczanych profili z tworzyw w przemyśle samochodowym i lotniczym, sprawia, że zastosowanie narzędzi CAE staje się krytycznym wyróżnikiem wysokiej jakości. Projektanci muszą zagwarantować, że części wytłaczane nie mają żadnych wad ani skaz i wykazują prawidłowe właściwości wytrzymałościowe.

"Narzędzia CAE dają nam dodatkowy poziom bezpieczeństwa w procesie projektowania," mówi Jeff Skinner, odpowiedzialny za badania i rozwój w Thumb Tool and Engineering, spółce zależnej Grupy Gemini." Podczas wyciskania materiałów, niezwykle ważne jest, aby uniknąć niedoskonałości przy jednoczesnym spełnieniu wymogów strukturalnych. Produkowane profile przechodzą bardzo dokładną kontrolę w odniesieniu do jakości końcowej. HyperXtrude pomaga nam osiągnąć tę jakość, za każdym razem."

HyperXtrude w wersji 2015 obsługuje analizę wyciskania matali w stanie ustalonym i obejmuje analizę profili pełnych i otwartych, jedno i wielo-otworowych głowic. Importowane modele CAD mogą być odpowiednio umieszczone i zorientowane. Funkcja tworzenia modelu strugi tworzywa umożliwia stworzenie objętości "odwrotnej" przy wykorzystaniu kanałów głowicy. Objętość strumienia może być pozyskiwana z modelu złożenia głowicy w wyniku praktycznie jednego kliknięcia myszką. HyperXtrude w wersji 2015 oferuje również funkcje szkicowania za pomocą narzędzi, które od podstaw tworzą punkty, linie, powierzchnie, bryły i inne geometryczne kształty.

Wśród najbardziej przydatnych funkcji HyperXtrude w wersji 2015 są jego potężne narzędzia upraszczające i naprawiające geometrię, które pozwalają użytkownikom naprawić problematyczne obszary w geometrii modelu przed wykonaniem analizy. Narzędzia te mogą usuwać niektóre cechy geometryczne, jak np. zaokrąglenia i filety. Mogą one być też wykorzystane do zaślepienia otworów i kieszeni lub tworzenia łat na geometrii. W wersji tej dostępne są również narzędzia pomiarowe, do obliczeń masowych i wsparcie dla różnych systemów jednostek.

Aby uzyskać więcej informacji lub wziąć udział w nadchodzącym webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi na stronie: www.altairhyperworks.com/hyperxtrude_2015.

Altair.logo

Informacje o Altair
Altair koncentruje się na rozwoju i szerokim zastosowaniu technologii do symulacji , syntezy i optymalizacji konstrukcji, procesów i podejmowanych decyzji celu zwiększenia wydajności pracy. Altair to prywatna firma z ponad 2300 pracownikami, mieszcząca się w Troy, w stanie Michigan w USA, i posiada ponad 40 biur w 22 krajach. Dziś, Altair obsługuje ponad 5000 klientów w wielu segmentach przemysłu. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.altair.com.