Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

 • Start
 • Kontakt
 • f
 • in
 • YT
 • Ograniczenie kosztów produkcji...?

  Możemy pisać dużo ale najlepiej przekonać się osobiście jakie korzyści dają symulacje procesów przetwórstwa tworzyw w Twoich kokretnych sytuacjach biznesowych.

 • SimpoeMold
  SimpoeMold

  Oprogramowanie Simpoe-Mold przeznaczone jest do wirtualnej symulacji procesu wtrysku tworzyw. Przeznaczone jest dla konstruktorów produktów, wytwórców form, czy producentów wyprasek, zapewniając wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym dla każdego.

 • RapidAuthor

  RapidAuthor umożliwia wykorzystanie danych CAD 3D do przygotowania „lekkich”, interaktywnych wizualizacji i animacji 3D w celu uzyskania efektywnych publikacji technicznych wspierających różne obszary biznesowe przedsiębiorstw produkcyjnych...

   

 • Operator

  Operator MES zawiera wszystkie niezbędne funkcje do realizacji codziennego zarządzania obowiązkami personelu i pracą maszyn na wydziałach produkcyjnych z dyskretnym procesem produkcyjnym...

 

Cortona3D dostarcza oprogramowanie do wizualizacji w 3D wiedzy inżynierskiej w celu usprawnienia komunikacji technicznej. Narzędzia do przygotowywania dokumentacji firmy Cortona3D, wykorzystując otwarte standardy, zapewniają ekspertom w tej dziedzinie ogromne ułatwienia przy tworzeniu Interaktywnej, animowanej dokumentacji 3D produktu. Używając istniejących danych CAD można szybko przygotować instrukcje obsługi, katalogi części i interaktywne materiały szkoleniowe. Analizy wykorzystania oprogramowania wykazują trzykrotne skrócenie czasu przygotowania dokumentacji, redukcję kosztów w porównaniu z konwencjonalnym procesem do 60% oraz zdecydowaną poprawę jakości. Korzyści te docenili użytkownicy oprogramowania, firmy takie, jak: Boeing, Ford, GE, Bosch, ESA i Airbus.

 

Cortona3D jest liderem rynkowym w zakresie dostarczania rozwiązań dotyczących automatyzacji komunikacji technicznej. Rodzina produktów Rapid w zdecydowany sposób przyśpiesza i ułatwia tworzenie dokumentacji technicznej. Przygotowywanie materiałów szkoleniowych, materiałów związanych ze wsparciem oraz obsługą, jak również dokumentacji produkcyjnej, przy wykorzystaniu danych CAD, trwa trzy razy krócej oraz pochłania zaledwie 12,5% konwencjonalnych kosztów.

Dołączenie interaktywnej zawartości 3D, takiej jak symulacje procedur i rozstrzelone widoki części, do instrukcji obsługi, opisu operacji, listy części zamiennych czy aplikacji eLearning poprawia jakość i użyteczność przygotowanych materiałów, co z kolei zwiększa przychody z usług i jednocześnie, redukując błędy, wydajność pracowników.

 

Produkty Rapid firmy Cortona3D

Bardzo wydajna, interaktywna komunikacja techniczna wspierająca obsługę, serwis techniczny i szkolenia dotyczące produktów

Wysokiej jakości dokumentacja dotycząca wytwarzanych produktów jest bardzo ważnym zagadnieniem wpływającym na sukces Twojej firmy jak również kluczowym zagadnieniem dla Klientów, dostawców, dystrybutorów i pracowników Twojej firmy. Tradycyjne metody przygotowywania dokumentacji produktu są podatne na błędy, kosztowne i długotrwałe.

Oprogramowanie firmy Cortona3D może przejmować dane pochodzące z systemów CAD, PDM oraz ERP do swojego wydajnego środowiska, które automatyzuje przygotowywanie takich dokumentów technicznych jak np. instrukcje użytkownika. Intuicyjny interfejs umożliwia użytkownikom nie mającym do czynienia ze środowiskiem 3D tworzenie zaawansowanych symulacji z jednoczesnym dołączaniem opisów, przy ogromnym zredukowaniu potrzebnego czasu i wysiłku. Użytkownicy tak przygotowanej dokumentacji mogą do materiałów dołączyć swoją informację zwrotną, dotyczącą części lub złożeń, która przechowywana będzie w centralnej bazie danych i posłuży do przeprowadzenia analiz zgłaszanych problemów lub uwag o produkcie.

Cortona3D oferuje wszechstronne rozwiązania oparte na serwerze z repozytorium 3D, umożliwiające całościowe zarządzanie procesem ponownego wykorzystania istniejących źródeł danych 3D (CAD) do tworzenia, aktualizacji i publikacji interaktywnych instrukcji i szkoleń zawierających wizualizacje i symulacje 3D. Ponadto, użytkownicy pracujący w terenie mogą przesłać swoje komentarze odnośnie struktury danych powiązanych z odpowiednimi operacjami dotyczącymi eksploatacji czy też utrzymania konkretnej części w urządzeniu w celu przeprowadzenia odpowiednich analiz.

Główne produkty firmy Cortona3D:

 • RapidAuthor jest bardzo wydajnym zestawem narzędzi, dającym przedsiębiorstwom możliwość stworzenia wszelkiej dokumentacji pomocniczej za pomocą modułów wchodzących w jego skład. (więcej...)
 • RapidTag jest pierwszym tego typu rozwiązaniem zapewniającym użytkownikom końcowym intuicyjną możliwość dołączenia informacji zwrotnej dla producenta o jego urządzeniu lub elemencie tego urządzenia.(więcej...)
 • Przeglądarki danych 2D i 3D (więcej...)
 • Produkty WEB 3D – zestawy narzędzi pomocnych w tworzeniu aplikacji webowych 3D (więcej...)

Produkty Rapid firmy Cortona3D umożliwiają organizacjom przygotowanie „lekkiej”, interaktywnej zawartości 3D w celu otrzymania bardziej efektywnych instrukcji serwisowych i instrukcji operacyjnych, ilustrowanych katalogów części zamiennych, interaktywnych symulacji szkoleniowych i innych materiałów pomocniczych związanych z danym produktem.

Korzyści w skrócie:

 • Przygotowanie informacji o konserwacji i szkoleniach do 70% szybciej
 • Wzrost dochodów z produktów i usług oraz uzyskanie wyróżnika dla produktu
 • Obniżenie kosztów opracowania dokumentacji i szkoleń w fazach cyklu życia produktu
 • Wyeliminowanie kosztownego i niedokładnego tłumaczenie
 • Umożliwienie uzyskania informacji zwrotnych od użytkowników
 • Zwiększenie produktywności i efektywności pracowników
 • Zmniejszenie kosztów poprzez ponowne wykorzystanie w innych obszarach funkcjonalnych

Nowości RapidAuthor 6,2

 

Wykorzystanie PMI, metadanych z informacjami o wyrobie i produkcji

NewRA6.2 1

RapidAuthor v 6.2 wspiera import i użycie PMI, metadanych informacji o wyrobie i produkcji, zarówno na poziomie części, jak i złożenia. Firmy coraz częściej zastępują rysunki techniczne dokumentami bazującymi na modelu 3D . Oznacza to, że firmy mogą teraz łatwo udostępniać pracownikom działów produkcyjnych wszystkie niezbędne informacje o produkcji za pomocą interaktywnych instrukcji pracy 3D.

 • Wykorzystanie standardów ISO 16792 związanych z techniczną dokumentacją produktów i  praktykami przygotowania danych dla cyfrowej definicji produktów.
 • Wykorzystanie PMI generowanych w różnych formatach systemów CAD m.in.: NX, SolidEdge, Catia, Pro-E, SolidWorks, etc.
 • Dostępność PMI na poziomie części i złożeń
 • Wizualizacja i sterowanie informacją PMI
 • Włączanie / wyłączanie PMI w opublikowanych dokumentach
 • Publikowanie dokumentów z lub bez PMI

NewRA6.2 2

Korzyści: łatwe udostępnianie pracownikom działów produkcyjnych wszystkich niezbędnych informacji o produkcji za pomocą interaktywnych instrukcji pracy 3D.

 

Rozszerzona intgracja z Teamcenter

RapidAuthor może teraz importować BOP (Listy procesów) z modułu Teamcenter MPP (Manufacturing Process Planner). W miarę wzrostu złożoności projektowanych produktów , rosną też potrzeby wykorzystania bardziej wyrafinowanego planowania produkcji oraz instrukcji pracy. Oznacza to, że standardowy tekst , zasoby i widoki 3D zawarte w Listach procesów mogą być teraz automatycznie mapowane z szablonem instrukcji pracy RapidAuthor'a.

NewRA6.2 3

Korzyści: efektywne tworzenie interaktywnych instrukcji pracy 3D, wykorzystując informacje o planowaniu produkcji.

 

Automatyczna aktualizacja geometrii

Podczas zmian w projekcie inżynierskim publikacje techniczne mogą być przy minimalnym wysiłku łatwo aktualizowane dzięki wykorzystaniu nowego kreatora aktualizacji w celu uwzględnienia zmian inżynierskich.

NewRA6.2 4

 • Funkcja Aktualizuj/Zmień informacje z Teamcenter
 • Odzwierciedlanie z mian w publikacjach za pomocą konfigurowanych reguł biznesowych
 • Identyfikacja  zmian za pomocą narzędzi  interfejsie RapidAuthor'a
 • Możliwości zaakceptowania lub odrzucenia zmian w kreatorze aktualizacji

Korzyści: Szybsze, łatwiejsze I bardziej wydajne przetwarzanie zmian inżynierskich.

 

Rozszerzone wykorzystanie standard DITA

Możliwość tworzenia interaktywnych katalogów części (IPC) w zgodzie ze standardem DITA.

Korzyści: Rozszerzone możliwości wykorzystania standardowego format przemysłowego (out-of-the-box).

 

Usprawnienia edytora tekstu

Dla usprawnienia pracy z formatem XML, menu i pasek narzędzi edytora XML można teraz dostosować za pomocą XML i makr. Mogą być również zastosowane formularze niestandardowe utworzone za pomocą XMetal Developer.

NewRA6.2 5

Korzyści: Uproszczona praca z formatem XML.

 

Usprawnienia pracy z edytorem listy części DPL

 • Tryb „ukryj nieaktywne wiersze" w edytorze DPL
 • Funkcja „odwróć selekcję" w edytorze DPL
 • Działanie funkcji „Znajdź w DPL" dla wybranych wielu pozycji

Korzyści: Poprawiona wydajność przy tworzeniu katalogów części.

 

Różne

 • Możliwość wykorzystania opcji publikacji „Force DirectX Renderer", która pozwala na użycie rendering aktualnie wybranego w Cortona3D Viewer. Może to okazać się pomocne przy pracy na zdalnych desktopach i maszynach wirtualnych.
 • Wykorzystanie różnorodnych ustawień zewnętrznego edytora dla rastrowych I wektorowych rysunków 2D.
 • Przeszukiwanie pozycji ze względu na wartości metadanych w oknie „Select by Query" w modułach Manual i Learning.

Korzyści: Te usprawnienia pozwalają osiągnąć dodatkowe korzyści w porównaniu z tradycyjnym, ręcznym sposobem przygotowywania ilustracji.

 

Wersja PDF do pobrania

Należy zwrócić uwagę, że istnieją dwie różne wersje oprogramowania - RapidAuthor i RapidAuthor S różniące się między sobą.

 • RapidAuthor S jest wersją, która importuje wyłącznie dane JT z Teamcenter.
 • RapidAuthor, który dostarczany jest przez softPROGRESS jako wersja niezależna (standalone), i który daje o wiele większe możliwości importu różnych formatów danych CAD 3D np.: CATIA, NX, SolidWorks, Solid Edge, etc. oraz formatów obojętnych jak STEP, Parasolid, etc.

Co nowego w RapidAuthor wersja 8.0

Cortona3D, udostępniła nową wersję RapidAuthor v. 8.0 zapewniającą znaczną poprawę importu danych i nowe funkcje edycji obrazów wektorowych 2D CGM.
RapidAuthor pozwala na automatyczne tworzenie obrazów 2D CGM z modeli 3D i ich modyfikacje w oprogramowaniu Cortona2D Editor Pro. Nowa wersja edytora zawiera galerię obiektów parametrycznych (strzałki, objaśnienia, proste kształty i linie), więc ilustratorzy mogą łatwo tworzyć szablony z wymaganych obiektów. Powoduje to znaczne oszczędności czasu podczas pracy. Nowa wersja obsługuje różne jednostki miar i oferuje liczne udoskonalenia interfejsu.
RapidAuthor S importuje teraz alternatywne reprezentacje części z PLMXML, udoskonalono także import danych BOP. Proces importu może być teraz przeprowadzany w tle innych działań.
Inne nowe funkcje w RapidAuthor 8.0 obejmują:

 • Możliwość wykorzystania formatów JT 10, NX 10, CATIA V5-6 2014, Solid Edge ST7 , Creo Parametric 3.0, Autodesk Inventor 2015, SolidWorks 2015, Parasolid 27 (tylko w RapidAuthor).
 • Możliwość zmiany parametrów reprezentacji.
 • Ulepszone algorytmy aktualizacji.
 • Liczne poprawki błędów i ulepszenia interfejsu.

Szczegółowy opis nowych funkcji znajduje się poniżej.

 

Aktualizacje w RapidAuthor i RapidAuthor S
Usprawnienia procesu przygotowania dokumentów (Authoring)

 • • Możliwości zmiany parametrów reprezentacji takich jak: crease angle, solid, ccw.
 • • Bieżące reprezentacje elementów są wyświetlane na liście pozycji (Itemów) w kolumnie „Reprezentacja”.
 • • Skala / linia czasu w edytorze procedur wyświetla teraz znaki kiedy obraz 2D był tworzony.
 • • Możliwość dzielenia wyrazów (hyphenation) w publikowanych dokumentach PDF 2D.
 • • Możliwości dostosowania kolorów z edytorze procedur.

Usprawnienia importu danych

 • • Plug-in’y importu wcześniejszych danych inżynierskich (legacy) są teraz domyślnie ukryte w celu uproszczenia wyboru plug-in’ów.

Usprawnienia w Cortona2D Editor Pro

 • • Dodano nową galerię obiektów parametrycznych takich jak: strzałki, callouts, composite lines i podstawowe kształty.
 • • Możliwości wyboru różnych punktów obiektu i zaaplikowanie im określonych operacji na grupach.
 • • Możliwość pracy z różnymi jednostkami miar (metry, milimetry).
 • • Możliwość przesuwania obiektów w odniesieniu do określonych koordynatów.
 • • Możliwość skonwertowania jakiegokolwiek obiektu do regionu hotspot.
 • • Widok Keyline teraz wyświetla regiony hotspot.
 • • Nazwy warstw i hotspotów wyświetlają się w eksplorerze Metafile.

Naprawione błędy

 • • Problemy z wykorzystaniem pamięci przy wykonywaniu polecenia Capture 3D.
 • • Błąd Edytora XML występujący przy wstawianiu elementu zawierającego obraz.
 • • Niepoprawne pozycjonowanie części w publikowanych katalogach IPC.
 • • Problemy z ignorowaniem niektórych wartości metadanych w danych źródłowych obiektu zawierającego kilka metadanych o tej samej nazwie.

Inne zmiany

 • • Poprawione nazewnictwo generowanych obrazków 2D w celu uniknięcia duplikacji ich nazw.
 • • Środek obrotu nie jest teraz domyślnie wyświetlany w publikowanych katalogach IPC stworzonych przy użyciu komponentów specyfikacji out-of-the-box.
 • • Automatyczna identyfikacja serwera licencji pływającej w sieci lokalnej (kiedy klient i serwer znajdują się w pojedynczym segmencie sieci).
 • • Poprawione algorytmy aktualizacji.
 • • Opcja “Publikuj jako PDF 3D” została usunięta.
 • • Możliwość dostosowania za pomocą RapidDeveloper’a komponentu S1000D 4.0 w specyfikacji procedury.
 • • Poprawione wyświetlanie plików CGM z IsoDraw w Cortona2D Viewer.

Aktualizacje wprowadzone wyłącznie do niezależnej wersji RapidAuthor
Poprawiony import danych CAD

 • • Możliwość przejmowania danych z najnowszych wersji formatów JT 10, NX 10, CATIA V5-6 2014, Solid Edge ST7, Creo Parametric 3.0, Autodesk Inventor 2015, SolidWorks 2015, Parasolid 27.

Aktualizacje w RapidDeveloper i w RapidDeveloper S

 • • Możliwość wyboru reguł odczytu geometrii PLMXML oraz zmiana jej priorytetów. To pozwala poradzić sobie ze zdeformowaną geometrią, dopasowaniem części CAD do siebie oraz z innymi skomplikowanymi scenariuszami w dostosowanym do wymagań klienta środowisku TC.
 • • Możliwość wyłączenia ponownego indeksowania pozycji listy części (DPL) podczas aktualizacji. To pozwala na generowanie numerów pozycji na liście DPL podczas importu danych oraz uniknięcie komplikacji podczas procesu aktualizacji.
 • • Naprawa błędów i poprawienie parametrów wydajności.

O Cortona3D
Oprogramowanie firmy Cortona3D umożliwia producentom zdolność przygotowania efektywnej i skutecznej dokumentacji technicznej - katalogów części, instrukcji techniczne, procedur operacyjnych, instrukcji montażu oraz materiałów szkoleniowych. Narzędzia Cortona3D są sprawdzone w środowiskach produkcyjnych takich znanych firm jak Boeing, GE, Airbus, ale także w wielu małych i średnich firmach na całym świecie średnich.

 

Wersja PDF do pobrania

Należy zwrócić uwagę, że istnieją dwie różne wersje oprogramowania - RapidAuthor i RapidAuthor S różniące się między sobą.

 • RapidAuthor S jest wersją zintegrowaną z Teamcenter, która importuje wyłącznie dane JT z Teamcenter i jest wersją dostarczaną przez Siemens.
 • RapidAuthor, który dostarczany jest przez softPROGRESS jako wersja niezależna (standalone), i który daje o wiele większe możliwości importu różnych formatów danych CAD 3D np.: CATIA, NX, SolidWorks, Solid Edge, etc. oraz formatów obojętnych jak STEP, Parasolid, etc.

Co nowego w RapidAuthor wersja 7.1

Cortona3D udostępniła nową wersję RapidAuthor zawierającą integrację z oprogramowaniem CAD Solid Edge. Integracja jest dostępna od czasu wypuszczenia na rynek RapidAuthor v7.0 i jest ciągle udoskonalana. Dzięki integracji SolidEdge - RapidAuthor użytkownicy SolidEdge będą mogli generować katalogi części, karty pracy, instrukcje montażu, etc. za naciśnięciem jednego przycisku.
Integracja RapidAuthor z SolidEdge pokonuje częstą barierę występującą pomiędzy światem CAD 3D i światem dokumentacji technicznej. Listy BOM i dane CAD mogą być teraz używane bezpośrednio w SolidEdge do szybkiego tworzenia tradycyjnych dokumentów PDF lub w pełni interaktywnych dokumentów 3D, udostępnianych przez Internet przy użyciu urządzeń mobilnych. Aktualność dokumentacji jest nadzorowana równolegle do rozwijającego się projektu CAD. Gdy w projekcie 3D pojawią się zmiany, wtedy dokumentacja może być automatycznie zaktualizowana. Takie podejście może spowodować 70-80% usprawnienie procesu tworzenia i aktualizacji dokumentacji wyrobu.
Z udostępnieniem wersji RapidAuthor 7.1 Cortona3D umozliwiła efektywne wykorzystanie istniejących danych Bill of Process (BOP) do tworzenia np. instrukcji pracy. Procedury mogą teraz być generowane automatycznie z BOP, a w przypadku zmiany procesu produkcji mogą być automatycznie aktualizowane.
Jednym z priorytetów Cortona3D w rozwoju narzędzi RapidAuthor jest tworzenie efektownych metod aktualizacji. Metoda aktualizacji listy DPL zaimplementowana w RapidAuthor 7.1 pozwala firmom znacząco ograniczyć niezbędne środki zaangażowane do utrzymaniu aktualności swoich katalogów części.
Ważnymi nowościami w wersji 7.1 RapidAuthor są zaawanasowane narzędzia do edycji obrazków 2D i elastyczne narzędzia do zachowania ich aktualności, a poza tym polepszone zdolności wykorzystania formatu S1000D oraz rozszerzona lista formatów CAD, z którymi RapidAuthor może współpracować.
Szczegółowy opis nowych funkcji znajduje się poniżej.

Aktualizacje wprowadzone do niezależnej wersji RapidAuthor i RapidAuthor S

Usprawnienia aktualizacji obrazków 2D

 • Ability to update edited graphics. Previous geometry is saved in invisible layers.
 • Updated callouts are marked with a different color.
 • Ability to adjust the update settings for geometry and callouts.
 • Ability to update a particular 2D image.
 • Ability to specify the size of created 2D images.
 • The 2D image settings can be changed directly from the 2D Preview window.

Usprawnienia composite printing

 • Support for composite printing in Firefox and Chrome for specification components included in RapidAuthor.
 • Improved quality of CGM images in composite printing.

Usprawnienia wykorzystania standardu S1000D

 • S1000D support has been improved in all RapidAuthor S1000D specification components. A correct data module name is generated from the corresponding document elements.
 • The Document Editor supports the table creation and editing in S1000D 2.3 or 4.0 documents.

Usprawnienia Cortona2D Editor Pro

 • A new Join Tool is now available. It allows for merging the objects of the same type into one object.
 • A new Fill Tool is available. It allows for filling selected closed regions in 2D drawing.
 • Keeping the direction while editing the lines and polylines with the SHIFT button pressed.
 • Keeping the primitive adding mode with the CTRL button pressed.
 • Ability to rotate selection on arbitrary angle.

Usprawnienia Manipulatora

 • The manipulator size has been increased for easier grabbing and better visibility.

Inne usprawnienia

 • Published documentation can now be viewed in Internet Explorer 10.
 • Improved export to 2D PDF.
 • Ability to embed textures and other resources into published VRML file.
 • Auto-resize for the PanelText object.
 • Performance and quality improvement for 2D image generation.

Aktualizacje wprowadzone wyłącznie do niezależnej wersji RapidAuthor

Poprawiony import danych CAD

 • Nowe formaty i aktualizacja istniejących: Rhino v.4, v.5; Siemens PLM NX v.8.5; SolidWorks 2013; ACIS up to v.23; Autodesk Inventor 2014; CATIA V5-6R2013
 • Możliwość importowania ukrytych części.

Aktualizacje wprowadzone wyłącznie do wersji RapidAuthor S

Intergracja PLM  

 • Ability to create work instructions from BOP.
 • Ability to update procedures imported from BOP.
 • A new RWI_STEP specification component supporting BOP functionality is included into RapidAuthor S.

Intergracja Solid Edge

 • Ability to create projects directly from Solid Edge and link them to the Solid Edge file.
 • Ability to launch RapidAuthor S directly from Solid Edge.

Aktualizacja DPL

 • Ability to update DPL imported from PLM.

O Cortona3D

Oprogramowanie firmy Cortona3D umożliwia producentom zdolność przygotowania efektywnej i skutecznej dokumentacji technicznej - katalogów części, instrukcji techniczne, procedur operacyjnych, instrukcji montażu oraz materiałów szkoleniowych. Narzędzia Cortona3D są sprawdzone w środowiskach produkcyjnych takich znanych firm jak Boeing, GE, Airbus, ale także w wielu małych i średnich firmach na całym świecie średnich.

Wersja PDF do pobrania


Aktualności: